HITTA OSS

Botkyrka Folkhögskola
Tomtbergavägen 14, 145 67 Norsborg

info@botkyrkafolkhogskola.org
08-534 708 80

Vi jobbar mån-fre 8.00 – 17.00

PERSONLIG KONTAKT

Skolledning

Rektor
Olle Westberg
olle.westberg@botkyrkafolkhogskola.org
0708 16 41 45 / 08 534 708 82

Biträdande rektor
Egon Nylin
egon.nylin@botkyrkafolkhogskola.org
0734 34 30 12

Administration

Administratör
Paulus Marouki
paulus.marouki@botkyrkafolkhogskola.org
0736 50 22 82 / 08 534 708 80

IT-ansvarig
Shahab Hemmati
shahab.hemmati@botkyrkafolkhogskola.org

Ekonom
Magid Masood
magid.masood@botkyrkafolkhogskola.org

Pedagogisk personal dagtid

Engelska
Ebere Nweze
ebere.nweze@bokyrkafolkhogskola.org

Etableras i Sverige A
Noel, Nores Odisho
noel.odisho@botkyrkafolkhogskola.org

 

Kvinnokursen, Etableras i Sverige B
Lisa Fors
lisa.fors@botkyrkafolkhogskola.org

Kvinnokursen
Jenny Hälleråd
jenny.hallerad@botkyrkafolkhogskola.org

Kvinnokursen
Jenny Kåstad
jenny.kastad@botkyrkafolkhogskola.org

Matematik, Svenska i butik
Lidia Hanna
lidia.hanna@botkyrkafolkhogskola.org

Svenska i butik, Etableras i Sverige A
Maria Liljeblad
maria.liljeblad@botkyrkafolkhogskola.org

Textilkursen
Olivia Lindsmyr
olivia.lindsmyr@botkyrkafolkhogskola.org

Övrig pedagogisk personal

Bibelstudier (St. Kyriakos kyrka, Norrköping)

David Ergul

Bibelstudier och kristen tro
Melki Yilmaz

Bible studies in English (Hallundakyrkan)
Ebere Nweze

Kör, Bibelstudier (St. Georgis kyrka)
George Chachan

Svenska från dag 1
Ghassan Chamoun

Svenskundervisning i Equmeniakyrkan (Hallundakurkan)
Carlota Duff

Övrig personal

Lokalvård
Adibe Njoku

Vaktmästare
Ahlqvist Thomas

Vaktmästare
Mikael Ljungqvist

Cafépersonal
Ebtesam George

Webmaster

Webbutveckling och design
Pixel Kingdom of Sweden
pixelkingdom.se