HITTA OSS

Botkyrka Folkhögskola
Tomtbergavägen 14, 145 67 Norsborg

info@botkyrkafolkhogskola.org
08-534 708 80

Vi jobbar mån-fre 8.00 – 17.00

PERSONLIG KONTAKT

Skolledning

Rektor
Olle Westberg
olle.westberg@botkyrkafolkhogskola.org
08 534 708 82 | 0708 164 145 

Biträdande rektor
Robert Odèn
robert.oden@botkyrkafolkhogskola.org

Biträdande rektor
Nevert Schmidt
nevert.schmidt@botkyrkafolkhogskola.org

Biträdande rektor
Elisabeth Norrby
elisabeth.norrby@botkyrkafolkhogskola.org

Administration

Administratör
Paulus Marouki
paulus.marouki@botkyrkafolkhogskola.org
0736 50 22 82 / 08 534 708 80

IT-ansvarig
Shahab Hemmati
shahab.hemmati@botkyrkafolkhogskola.org

Ekonomi
Magid Masood
magid.masood@botkyrkafolkhogskola.org

Kafeteria
Ebtesam George

Samtalsstöd
Helena Kindwall

Vaktmästeri
Mikael Ljungqvist, Thomas Ahlqvist 

Studie-och yrkesvägledning
Susanne Sällström

Webmaster

Webbutveckling och design
Pixel Kingdom of Sweden
pixelkingdom.se

Övrig pedagogisk personal

Bibelstudier (St. Kyriakos kyrka, Norrköping)

David Ergul

Bibelstudier och kristen tro
Melki Yilmaz

Bible studies in English (Hallundakyrkan)
Ebere Nweze

Kör, Bibelstudier (St. Georgis kyrka)
George Chachan

Svenska från dag 1
Ghassan Chamoun

Svenskundervisning i Equmeniakyrkan (Hallundakurkan)
Carlota Duff

Övrig personal

Lokalvård
Adibe Njoku

Vaktmästare
Ahlqvist Thomas

Vaktmästare
Mikael Ljungqvist

Cafépersonal
Ebtesam George

Webmaster

Webbutveckling och design
Pixel Kingdom of Sweden
pixelkingdom.se

Pedagogisk personal dagtid

Lärarassistentutbildning
Elisabeth Norrby
elisabeth.norrby@botkyrkafolkhogskola.org

Sima Yakob
sima.yakob@botkyrkafolkhogskola.org

Engelska
Ebere Nweze
ebere.nweze@bokyrkafolkhogskola.org

 

Kvinnokursen, Etableras i Sverige B
Lisa Fors
lisa.fors@botkyrkafolkhogskola.org

Kvinnokursen
Jenny Hälleråd
jenny.hallerad@botkyrkafolkhogskola.org

Kvinnokursen
Jenny Kåstad
jenny.kastad@botkyrkafolkhogskola.org

Matematik, Svenska i butik
Lidia Hanna
lidia.hanna@botkyrkafolkhogskola.org

Svenska i butik, Etableras i Sverige A
Noel Odisho
noel.odisho@botkyrkafolkhogskola.org

Textilkursen
Olivia Lindsmyr
olivia.lindsmyr@botkyrkafolkhogskola.org