HITTA OSS

Botkyrka Folkhögskola
Tomtbergavägen 14, 145 67 Norsborg

info@botkyrkafolkhogskola.org
08-534 708 80

Vi jobbar mån-fre 8.00 – 17.00

PERSONLIG KONTAKT

Skolledning

Rektor
Olle Westberg
olle.westberg@botkyrkafolkhogskola.org
0708 16 41 45 / 08 534 708 82

Biträdande rektor
Johanna Lokeheim
johanna.lokeheim@botkyrkafolkhogskola.org
0790 78 58 40
Ansvarsområden: Hemsida/Facebook, Arbetsmiljö, Media, profilerade kurser

Biträdande rektor
Egon Nylin
egon.nylin@botkyrkafolkhogskola.org
0734 34 30 12
Ansvarsområden: Specialpedagogik, allmänna kurser, yrkeskurser

Administration

Administratör
Paulus Marouki
paulus.marouki@botkyrkafolkhogskola.org
0736 50 22 82 / 08 534 708 80

IT-ansvarig
Shahab Hemmati
shahab.hemmati@botkyrkafolkhogskola.org

Ekonom
Magid Masood
magid.masood@botkyrkafolkhogskola.org

Pedagogisk personal dagtid

Allmän kurs
Robert Odén
robert.oden@bokyrkafolkhogskola.org

Allmän kurs
Niklas Olaison
niklas.olaison@botkyrkafolkhogskola.org

Allmän kurs
Anita Stenlund
anita.stenlund@botkyrkafolkhogskola.org

Allmän kurs, engelska
Christine Chambay (Skyddsombud)
christine.chambay@botkyrkafolkhogskola.org

Allmän kurs, engelska
Peter Müller-Temme
peter.muller@botkyrkafolkhogskola.org

Allmän kurs, Etableras i Sverige B
Iman Nagati
iman.nagati@botkyrkafolkhogskola.org

Allmän kurs, matematik
Hamid Asadi
hamid.asadi@botkyrkafolkhogskola.org

Baskursen
Margareta Kjellin
margareta.kjellin@botkyrkafolkhogskola.org

Baskursen, matematik
Minna Katebi (Skyddsombud)
minna.katebi@botkyrkafolkhogskola.org

Baskursen
Helena Kindwall (Samtalsstödjare)
helena.kindwall@botkyrkafolkhogskola.org

Engelska
Ebere Nweze
ebere.nweze@bokyrkafolkhogskola.org

Etableras i Sverige A, Allmän kurs, engelska
Sebastian Kivi
sebastian.kivi@botkyrkafolkhogskola.org

Extrasvenska, Etableras i Sverige B
Östen Hannmyhr
osten.hannmyhr@botkyrkafolkhogskola.org

Kvinnokursen, Etableras i Sverige B
Lisa Fors
lisa.fors@botkyrkafolkhogskola.org

Kvinnokursen
Jenny Hälleråd
jenny.hallerad@botkyrkafolkhogskola.org

Kvinnokursen
Jenny Kåstad
jenny.kastad@botkyrkafolkhogskola.org

Matematik
Lidia Hanna
lidia.hanna@botkyrkafolkhogskola.org

Svenska i butik, Etableras i Sverige A
Maria Liljeblad
maria.liljeblad@botkyrkafolkhogskola.org

Textilkursen
Olivia Lindsmyr
olivia.lindsmyr@botkyrkafolkhogskola.org

Textilkursen
Susanne Sällström (Studievägledare)
susanne.sallstrom@bokyrkafolkhogskola.org

Övrig pedagogisk personal

Arameiska språket /fördjupning i kyrkans lära och tradition
Robert Abraham

Bibelstudier (St. Kyriakos kyrka, Norrköping)
David Ergul

Bibelstudier och kristen tro
Melki Yilmaz

Bible studies in English (Hallundakyrkan)
Samuel Nweze

Kör, Bibelstudier (St. Georgis kyrka)
George Chachan

Svenska från dag 1
Ghassan Chamoun

Svenskundervisning i Equmeniakyrkan (Hallundakurkan)
Carlota Hall

Övrig personal

Lokalvård
Adibe Njoku

Vaktmästare
Ahlqvist Thomas

Vaktmästare
Mikael Ljungqvist

Cafépersonal
Ebtesam George